Wynajem placu składowego – kiedy i dlaczego to się opłaca?

Składowanie jest istotną częścią procesu magazynowania, a w dalszej perspektywie również transportu oraz dystrybucji towarów. Z tego powodu przestrzeń, na której składowane są ładunki, należy dostosować do rodzaju magazynowanych towarów, mając przy tym na względzie ich gabaryty, ilość oraz techniki i warunki przechowywania. W MAX-BUD1 Tomasz Warchala umożliwiamy wynajem utwardzonego placu składowego, który doskonale nadaje się do składowania towarów wielkogabarytowych i innych.

Sposoby układania

Sposoby magazynowania poszczególnych materiałów budowlanych zależą od ich wrażliwości na wpływy warunków atmosferycznych. W przypadku placów składowych należy przechowywać ładunki, które nie wymagają zabezpieczenia m.in. przed deszczem, niską lub wysoką temperaturą, czy promieniami UV. Poniżej kilka sposobów układania i przechowywania najpopularniejszych materiałów, które są magazynowe na placach składowych.

Cegły i pustaki ścienne żużlobetonowe dobrze jest przechowywać pod przykryciem. Zimą cegły należy ułożyć tak, aby przylegały do siebie – w ten sposób zapobiega się oblodzeniu materiału. Z kolei pustaki do przewodów dymowych, wentylacyjnych, stropowych lub ściennych można magazynować w jednostkach ładunkowych albo luzem w stosach do 1,8 m wysokości. Dachówki składowane na placach składowych układa się w szeregach, po 2 lub 3 rzędy jeden przy drugim.

Składowanie

Plac składowy pozwala przechowywać materiały niewymagające ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Aby móc bezpiecznie magazynować materiały i wyroby budowlane, teren składowania musi mieć odpowiednio przygotowane podłoże, które jest odwodnione oraz prawidłowo wyrównane. Do przechowywania materiałów ciężkich przygotowaliśmy podkładki betonowe, przekładki, stojaki oraz legary. W MAX-BUD1 Tomasz Warchala urządziliśmy plac składowy tak, by był jak najbardziej funkcjonalny.

Place składowe są doskonałą opcją dla klientów szukających odpowiednio przygotowanego miejsca na składowanie ładunków wielkogabarytowych. Zaletą tego rodzaju magazynu są niskie koszty stałe, co przekłada się na atrakcyjną cenę usługi. Miej jednak na uwadze to, że nie możesz przechować na placu składowym materiałów wrażliwych na warunki atmosferyczne.

Wynajem placu składowego

W MAX-BUD1 Tomasz Warchala posiadamy do wynajęcia utwardzone place składowe, które rewelacyjnie sprawdzą się do przechowywania ładunków wielkogabarytowych oraz towarów o mniejszych wymiarach. Aby wyjść naprzeciw naszym klientom, oferujemy również usługę przeładunku towarów. Przeładunek może odbywać się zarówno bezpośrednio z jednego środka transportu na inny, jak i ze składowaniem towarów na placu składowym, a następnie załadunkiem na inny środek transportu. Organizujemy przeładunki z transportu samochodowego lub innego na dowolny inny rodzaj transportu (kontener, wagon, platforma, skład specjalny) i odwrotnie.

Jak wynająć dobry plac składowy?

Aby wynajęty plac składowy w pełni spełnił Twoje oczekiwania, powinieneś/powinnaś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najistotniejszą z nich jest lokalizacja placu – miejsce to powinno być dobrze skomunikowane, najlepiej gdyby w pobliżu znajdowały się większe aglomeracje miejskie.

Istotna jest także charakterystyka oraz wyposażenie placu. Oprócz tego warto zapytać się o takie kwestie jak podłączenie działki do mediów, monitoring, czy ogrodzenie placu składowego. W MAX-BUD1 Tomasz Warchala oferujemy wynajem utwardzonego placu składowego – to idealna opcja, gdy szukasz placu na załadunek i rozładunek towarów wielkogabarytowych.

Dlaczego warto?

Kompleksowość
Od projektu rozbiórki, po rekultywację terenu
Efektywność
Możliwość wyburzenia niemal każdego obiektu
Doświadczenie
Realizacja wielu różnych robót wyburzeniowych