Transport materiałów sypkich – Śląsk, cała Polska

Materiał sypki to surowiec, który jest wykorzystywany przede wszystkim podczas prac budowlanych. Jego transport na miejsce przeznaczenia okazuje się jednak być sporym wyzwaniem a wybór firmy transportowej nie może być przypadkowy. Musi ona bowiem posiadać stosowne pozwolenia na wykonanie takiej usługi i oczywiście odpowiednio przystosowane pojazdy do transportu materiałów sypkich w sposób bezpieczny. O czym zatem należy wiedzieć, aby przewóz odbył się bez komplikacji?

Czym są materiały sypkie?

Materiałami sypkimi nazywam surowce, które wykorzystuje się w budownictwie i w przemyśle. Są one definiowane jako niewielkie, suche cząsteczki, mające tendencję do rozpadu na drobny granulat lub bryłki. Zaliczamy do nich np. wapno, cement, granit, żwir, piasek, tłuczeń drogowy, keramzyt a także tzw. kliniec czyli kamienne kruszywo budowlane. Do materiałów sypkich zalicza się ponadto niektóre produkty spożywcze, tj. cukier, sól, mąka, zboże, ryż czy też wyroby rolnicze: pasze i nawozy.

Przewóz sypkich materiałów i sposoby ich pakowania

Najczęściej wybieranym i najpopularniejszym obecnie sposobem transportu towarów sypkich bezpośrednio na plac budowlany jest transport drogowy. Ze względu jednak na właściwości, frakcję i specyfikę ładunku, należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności przy przewozie towarów sypkich. Ogromne doświadczenie w przewozie materiałów sypkich posiada firma MAX-BUD1. Dysponuje wysokogatunkowymi pojazdami, dostosowanymi do wymogów przewozu tego typu produktów, co pozwala na bezpieczny transport towarów sypkich. Posiada także sprzęt, usprawniający cały proces, tj. silos, workownice, taśmy, naczepa czy zestawy dłużycowe. Część materiałów sypkich jest przewożona luzem a inne z kolei należy pakować do odpowiednio przystosowanych skrzyń, kontenerów czy też beczek. Wybór właściwego sprzętu i środka transportu jest dokonywany po dokładnym zapoznaniu się ze specyfiką przewożonego materiału.

Transport materiałów sypkich na Śląsku - zalety skorzystania z oferty MAX-BUD1

MAX-BUD1 to firma posiadająca wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu jest w stanie oferować spedycję i transport materiałów sypkich kompleksowo i profesjonalnie. Przewozi żwir, piasek, węgiel, granit, ziemię i inne materiały sypkie zarówno w niewielkich jak i bardzo dużych ilościach. Posiada odpowiednią wiedzę i zasoby, aby móc podejmować się realizacji nietypowych i trudnych zleceń. Dysponuje pojazdami odpowiednio wyposażonymi, umożliwiającymi transport materiałów sypkich silosami. Ponadto świadczy usługi transportowe, wykorzystując wywrotki do transportu kruszywa o różnej ładowności, wanny transportowe i zestawy dłużycowe, naczepy z firankami a także zestawy niskopodłogowe i miniwywrotki. Niezależnie od wyboru rodzaju wykorzystywanego sprzętu, nasza firma zapewnia, że powierzone materiały pokonają drogę i dotrą do celu w nienaruszonym stanie, przy zachowaniu nienagannej sterylności procesu przewozu. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby zagwarantować bezpieczeństwo przewozu, kontrolując cały proces. Ponadto zapewniają szybką i terminową realizację zleceń na terenie Śląska i całego kraju. To firma, której warto zaufać.