Wynajem walców drogowych – Śląsk, cała Polska

Posiadamy walce drogowe marki JCB o macie 4 t, 5 t i 16 t, przeznaczone do różnorodnych prac. Oferujemy wynajęcie walca z operatorem na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Świadczymy usługi walcem w zakresie precyzyjnego wyrównania terenu pod budowę, renowację ogrodu lub inną inwestycję. Zatrudniamy operatorów z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Współpracujemy z firmami, instytucjami i osobami prywatnymi z całego Śląska. Na życzenie, możemy wykonać usługę walcem także w innym regionie Polski.

Czym są walce drogowe?

Walce drogowe to urządzenia sklasyfikowane jako maszyny budowlane. Wykorzystywane są na placach budowy – sprawdzają się przy robotach ziemnych, czy przy przygotowywaniu masy nawierzchniowej w czasie budowy dróg.

ZADZWOŃ I ZAMÓW

Walec drogowy 16T

Walec drogowy 5T

Walec drogowy 4T

Podział walców drogowych a ich oddziaływanie na podłoże

Na rynku można znaleźć różne rodzaje walców drogowych, w zależności od etapu pracy używa się sprzętu o innych parametrach. Jednym z istotniejszych parametrów, według którego można sklasyfikować walce drogowe, jest sposób oddziaływania na podłoże. Ze względu na ten czynnik dzielimy maszyny na:

  • walce drogowe statyczne – to urządzenia oddziałujące na powierzchnię jedynie za pomocą własnej masy i to na dość niewielką głębokość; używa się ich w pracach związanych z wykończeniem;
  • walce drogowe wibracyjne – oddziałują na powierzchnię zarówno w sposób statyczny, jak i dynamiczny dokładnie w tym samym czasie. Ten rodzaj walców zostaje poddany drganiom nawet do 50 Hz, a głębokość ich oddziaływania na podłoże jest w stanie sięgać cztery metry.

Walce drogowe kategoryzuje się również ze względu na kształt oraz sprężystość wałów. W tym przypadku dzieli się te maszyny na gładkie, tarczowe i okołkowane.

Walce drogowe – ich działanie i zastosowanie

Walec drogowy to urządzenie zaliczane do grupy maszyn drogowych specjalnego zastosowania. Z ich pomocą można precyzyjnie zrealizować roboty drogowe oraz budowlane w krótkim czasie, nie zmniejszając przy tym poziomu bezpieczeństwa. Najczęściej używa się ich w trakcie tworzenia masy nawierzchniowej, którą stosuje się przy budowie dróg lub zagęszczaniu gruntów.

W zależności od modelu walca drogowego oraz jego masy urządzenie może oddziaływać na podłoże na różną głębokość, w najlepszym wypadku sprzęt oddziałuje na podłoże nawet do czterech metrów głębokości. Przy zagęszczaniu gruntu najważniejsze jest jednak to, aby uzyskać optymalną elastyczność. Można to osiągnąć dzięki amplitudzie – mierzona jest ona od 0 do maksymalnej wartości, jaką jest w stanie uzyskać dany model walca. We współczesnych maszynach możliwe jest uzyskanie niezwykle dokładnego pomiaru.

Przy wielu pracach (nie tylko wcześniej wspomnianego zagęszczania gruntu bądź budowy dróg, ale także prac z zakresu architektury krajobrazu) wynajem walców drogowych jest najlepszą opcją. To dobry pomysł w szczególności w przypadku firm z sektora prywatnego oraz publicznego, które szukają sprawdzonych oraz bezawaryjnych maszyn. W wypożyczalni MAX-BUD1 Tomasz Warchala znajdziesz rozmaite walce drogowe od cenionych producentów – różnią się one wielkością, parametrami, mocą silnika oraz przeznaczeniem. Każda maszyna charakteryzuje się jednak wysoką jakością wykonania oraz wysokim stopniem zaawansowania technologicznego. Dzięki temu mamy pewność, że wynajmiesz odpowiedni sprzęt, dostosowany do Twoich potrzeb i wymagań.

Potrzebujesz więcej informacji bądź masz jakiekolwiek pytania dotyczące dostępnych walców drogowych? Serdecznie zapraszamy do kontaktu – możesz się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo bądź wypełniając formularz kontaktowy znajdujący się na stronie.


Dostępne walce

Walec drogowy 16T

Walec drogowy 5T

Walec drogowy 4T

Interesuje mnie: