Czyszczenie i udrażnanie rur kanalizacyjnych

Metoda mechanicznego czyszczenia kanalizacji jest naprzemiennie stosowana z metodą hydrodynamiczną, wykorzystującą wysokie ciśnienie. Jej potoczna nazwa to WUKO. Wykorzystywana jest przede wszystkim do czyszczenia głównego odpływu kanalizacji sanitarnej i deszczowej z budynku. Sprawdza się również, gdy jej zadaniem jest przepychać odcinek kanalizacji pomiędzy studzienkami.

Czym jest metoda WUKO?

Metodę wuko w sposób hydrodynamiczny, do oczyszczania kanalizacji wykorzystuje firma MAX-BUD1 Tomasz Warchala. Dysponuje ona pojazdem ssąco-płuczącym z zabudową wysokociśnieniową, która wytwarza strumień wody o wysokim ciśnieniu do 200 bar. To maszyna, która za pomocą węża wysokociśnieniowego i profesjonalnej dyszy, umożliwia skuteczne przepychanie naprawdę sporych rur kanalizacyjnych. Dzięki silnemu strumieniowi wody, zabrudzenia, które osiadły na ścianach rur, np. piasek, żwiry czy tłuszcze a także włosy, papier i chusteczki, są rozbijane, zrywane i wypłukiwane za dyszą do szamba lub studni rewizyjnej, skąd następnie są wybierane ręcznie lub próżniowo. Czasem, aby zidentyfikować zator i skutecznie go usunąć w sposób bezpieczny dla rur, należy wykorzystać monitoring kanalizacji.

Czyszczenie kanalizacji metodą Wuko ma na celu udrażniać instalacje sanitarne i deszczowe, na zewnątrz budynków, od szamb, oczyszczalni ekologicznych lub rewizji.

Zalety metody WUKO

Hydrodynamiczna metoda WUKO jest nieinwazyjna, całkowicie bezpieczna zarówno dla rur jak i dla środowiska. Do udrażniania rur wykorzystywana jest wyłącznie czysta woda, bez dodatku jakichkolwiek żrących środków chemicznych.

Jest to metoda niezwykle uniwersalna. Za sprawą wykorzystywanego wysokiego ciśnienia, takie przepychanie kanalizacji jest bardzo skuteczne w przypadku rozbijania starych i twardych osadów. Ponadto doskonale usuwa osady, powstające w rurociągach o niewłaściwie wykonanych spadkach a nawet przy ich braku lub przy miejscowych załamaniach.

Maszyny WUKO do udrażniania rur kanalizacyjnych

Usługa czyszczenia kanalizacji w MAX-BUD1 Tomasz Warchala

Firma MAX-BUD1 Tomasz Warchala dysponuje specjalistycznym pojazdem typu WUKO do udrażniania kanalizacji. Usługę stara się oferować kompleksowo, zapewnia obsługę maszyny przez wykwalifikowanego operatora. Swoją ofertę kieruje zarówno do podmiotów sektora prywatnego jak i publicznego, w szczególności na obszarze Śląska. Do pracy wykorzystuje węże o różnych średnicach oraz ze zróżnicowanymi głowicami ciśnieniowymi ze stali nierdzewnej tak, aby móc usunąć zanieczyszczenia w każdej sieci kanalizacyjnej.