Wyburzenia i rozbiórki

maxbud_koparka.jpgOferujemy profesjonalne oraz kompleksowe prace wyburzeniowe i rozbiórkowe, które pozwalają przygotować teren pod nową inwestycję. Nasze usługi realizujemy na terenie całego Śląska.

Wyburzenia i rozbiórki - oferta

Firma MAX-BUD1 Tomasz Warchala prowadzi rozbiórki i wyburzenia różnego typu budynków wraz z niwelacją terenu oraz wywozem i sprzedażą gruzu budowlanego. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, obsługiwanym przez wykwalifikowanych operatorów. Pracujemy zgodnie z przepisami BHP i ochrony środowiska. Stosujemy najnowsze technologie i metody wyburzeń, indywidualnie dobrane do specyfiki konkretnego zlecenia. Naszym głównym obszarem działania jest Śląsk, ale na życzenie Klienta możemy zrealizować usługę na terenie całego kraju.

Wyburzenia

Zazwyczaj słowa wyburzenie i rozbiórka są używane zamiennie, gdyż oba zwroty opisują bowiem pozbycie się obiektu budowlanego z terenu danej działki. Często używają ich osoby spoza branży. Jednak nie do końca jest to słuszne. Wyburzenia budynków to czynności mające na celu całkowitą ich destrukcję, bez możliwości ponownego wykorzystania gruzu wyburzeniowego. Wykorzystuje się do tego sprzęt ciężki tj. koparki, dźwigi i spycharki. Stosuje się również nożyce hydrauliczne i młoty pneumatyczne. Zdarzają się również sytuacje, gdy firma wyburzeniowa używa ładunków wybuchowych. Czasami wyburzenia są jedyną możliwą do wykonania formą likwidacji budynku, gdy nie da się przeprowadzić rozbiórki. Ale zawsze należy pamiętać, aby to skonsultować ze specjalistami, którzy nie tylko wezmą pod uwagę sprawność przeprowadzonych robót, ale przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo pracowników i osób przebywających w najbliższej okolicy. Wyburzać można np. komin, budynki, czy ściany.

Rozbiórka

Rozbiórka to termin znacznie starszy niż wyburzenie, stosowany od wieków. Dawniej oznaczał on staranne rozebranie np. starej, drewnianej chaty deska po desce. Miało to na celu odzyskanie materiałów budowlanych z gruzu rozbiórkowego do ponownego wykorzystania. Odzyskana część materiałów miała spore znaczenie ekonomiczne. Tak jest i dzisiaj. Rozbiórkę mniejszych obiektów można przeprowadzić samodzielnie na podstawie zgłoszenia, natomiast budynkami większymi muszą zająć się specjaliści. Prace rozbiórkowe dotyczą m.in. hal, budynków przemysłowych, czy budynków gospodarczych. Podczas robót rozbiórkowych da się odzyskać cenne elementy obiektu przeznaczonego do rozbiórki.

Ile kosztuje wyburzenie, a ile rozbiórka?

By skutecznie przeprowadzić wyburzenie lub rozbiórkę konieczne jest zatrudnienie wykwalifikowanej kadry. Co do kosztów to wiele zależy od rodzaju obiektów. W przypadku większych obiektów może nastąpić konieczność wykorzystania ciężkiego sprzętu - wtedy warto skorzystać z usług naszej firmy. Dodatkowo do wyburzenia i rozbiórki należy się także dokładnie przygotowanie. Oprócz sprzętu i formalności trzeba pamiętać o profesjonalnej ekipie nadzorującej przebieg wszystkich czynności. Nie można zapomnieć także o utylizacji odpadów, czy odzyskaniu elementów z rozbiórki. Koszt zarówno wyburzenia, jak i rozbiórki zależny jest od stanu obiektu, stopnia skomplikowania jego bryły, czy grubości ścian. Wyburzenie lub rozbiórka budynku o prostej konstrukcji i niewielkich rozmiarach będzie mniej kosztowne, na co wpływ ma łatwość przeprowadzanych robót.

Pozwolenie na rozbiórkę budynku

Niektóre budynki przygotowane do rozbiórki będą wymagały uzyskania formalnego pozwolenia na ich wyburzenie. Warto pamiętać również, by wszystkie formalności administracyjne związane z rozbiórką zostały załatwione. Klient zobowiązany jest do posiadania aktualnej dokumentacji urzędowej. Szczegóły, jakie dokładnie budynki wymagają zezwolenia oraz jak zdobyć taki dokument znajdą Państwo w artykule "Zezwolenie na rozbiórkę budynku", w którym nasi eksperci udzielą dodatkowych informacji. Na stronie jakiwniosek.pl znajdą Państwo również wniosek o pozwolenie na rozbiórkę oraz więcej szczegółów, w tym:

  • kiedy składa się wniosek,
  • jakie dodatkowe dokumenty będą potrzebne,
  • który urząd przyjmuje wnioski
  • ile się czeka się na decyzję

Kompleksowa oferta demontażu i rozbiórki budynku

Firma MAX-BUD1 Tomasz Warchala od wielu lat specjalizuje się w wykonywaniu wyburzeń i rozbiórki różnego typu obiektów. Ogromna, fachowa wiedza, która w połączeniu z dużym doświadczeniem i posiadanym nowoczesnym sprzętem najwyższej jakości, daje nam możliwość wykonywania kompleksowego demontażu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, niezależnie od gabarytów, wielkości i lokalizacji budynku. Gwarantujemy profesjonalizm oraz specjalistyczne doradztwo. Zapraszamy do sprawdzenia oferty świadczonych usług.

Dlaczego warto?

Kompleksowość
Od projektu rozbiórki, po rekultywację terenu
Efektywność
Możliwość wyburzenia niemal każdego obiektu
Doświadczenie
Realizacja wielu różnych robót wyburzeniowych