Wyburzenia i rozbiórki – Śląsk

maxbud_koparka.jpgOferujemy kompleksowe prace wyburzeniowe i rozbiórkowe, które pozwalają przygotować teren pod nową inwestycję. Nasze usługi realizujemy na terenie całego Śląska.

Firma Max-Bud1 prowadzi rozbiórki i wyburzenia różnego typu budynków wraz z niwelacją terenu oraz wywozem i sprzedażą gruzu budowlanego. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, obsługiwanym przez wykwalifikowanych operatorów. Pracujemy zgodnie z przepisami BHP i ochrony środowiska. Stosujemy najnowsze technologie i metody wyburzeń, indywidualnie dobrane do specyfiki konkretnego zlecenia. Naszym głównym obszarem działania jest Śląsk, ale na życzenie Klienta możemy zrealizować usługę na terenie całego kraju.

Różnice między wyburzeniem a rozbiórką

Zazwyczaj słowa wyburzenie i rozbiórka są używane zamiennie. Obydwa opisują bowiem pozbycie się obiektu budowlanego z terenu danej działki. Jednak nie do końca jest to słuszne.

Wyburzenia

Wyburzenia budynków to czynności mające na celu całkowitą ich destrukcję, bez możliwości ponownego wykorzystania gruzu wyburzeniowego. Wykorzystuje się do tego sprzęt ciężki tj. koparki, dźwigi i spycharki. Stosuje się również nożyce hydrauliczne i młoty pneumatyczne. Zdarzają się również sytuacje, gdy firma wyburzeniowa używa ładunków wybuchowych. Czasami wyburzenia są jedyną możliwą do wykonania formą likwidacji budynku, gdy nie da się przeprowadzić rozbiórki. Ale zawsze należy pamiętać, aby to skonsultować ze specjalistami, którzy nie tylko wezmą pod uwagę sprawność przeprowadzonych robót, ale przede wszystkim zadbają o bezpieczeństwo pracowników i osób przebywających w najbliższej okolicy.

Rozbiórka

Rozbiórka to termin znacznie starszy niż wyburzenie, stosowany od wieków. Dawniej oznaczał on staranne rozebranie np. starej, drewnianej chaty deska po desce. Miało to na celu odzyskanie materiałów budowlanych z gruzu rozbiórkowego do ponownego wykorzystania. Tak jest i dzisiaj. Rozbiórkę mniejszych obiektów można przeprowadzić samodzielnie na podstawie zgłoszenia, natomiast budynkami większymi muszą zająć się specjaliści.

Pozwolenie na rozbiórkę budynku

Niektóre budynki przygotowane do rozbiórki będą wymagały uzyskania formalnego pozwolenia na ich wyburzenie. Klient zobowiązany jest do posiadania aktualnej dokumentacji. Szczegóły jakie dokładnie budynki wymagają zezwolenia oraz jak zdobyć taki dokument znajdą Państwo w artykule "Zezwolenie na rozbiórkę budynku", w którym nasi eksperci udzielili dodatkowych informacji. Na stronie jakiwniosek.pl znajdą Państwo również wniosek o pozwolenie na rozbiórkę oraz więcej szczegółów, w tym:

  • kiedy składa się wniosek,
  • jakie dodatkowe dokumenty będą potrzebne,
  • który urząd przyjmuje wnioski
  • ile się czeka się na decyzję

Kompleksowa oferta demontażu i rozbiórki budynku

Firma Max-Bud1 od wielu lat specjalizuje się z wykonywaniu wyburzeń i rozbiórki. Posiada ogromną, fachową wiedzę, która w połączeniu z dużym doświadczeniem i posiadanym nowoczesnym sprzętem najwyższej jakości daje możliwość wykonywania kompleksowego demontażu, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, niezależnie od wielkości i lokalizacji budynku.

Dlaczego warto?

Kompleksowość
Od projektu rozbiórki, po rekultywację terenu
Efektywność
Możliwość wyburzenia niemal każdego obiektu
Doświadczenie
Realizacja wielu różnych robót wyburzeniowych