Piaskowanie felg - dlaczego jest istotne dla ich pełnej odnowy?

Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni felg z wszelkich zanieczyszczeń, przygotowując powierzchnię felg do odnowienia obręczy kół. Proces profesjonalnej renowacji felg ma za zadanie przywrócić felgom piękny wygląd i zapewnić odpowiednie przyleganie farby do obręczy. Od skuteczności i precyzji oczyszczenie felg zależeć będzie to, czy malowanie proszkowe będzie skuteczne i powłoka malarska będzie odpowiednio przylegać. W MAX-BUD1 Tomasz Warchala oferujemy usługę piaskowania felg aluminiowych i stalowych, gwarantując klientom skuteczność dzięki dostępowi do różnych rodzajów ścierniw.

Co to jest piaskowanie felg?

Piaskowanie felg odbywa się z wykorzystaniem wysokowydajnych piaskarek, czyli specjalistycznych pomp, które wykorzystują powietrze do pompowania okruchów skalnych o drobnej gradacji (tzw. ścierniwo). Cały proces polega na złuszczeniu wierzchniej warstwy materiału i wygładzeniu powierzchni dzięki sprężonemu powietrzu, które zawiera cząsteczki ścierniwa. Strumień powietrza zawierający drobiny specjalnego ścierniwa pozwala precyzyjnie oczyścić wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni felg. Zadaniem piaskowania jest oczyszczenie felg z rdzy i farby, a tym samym przygotowanie jej do ponownego pomalowania.

W MAX-BUD1 Tomasz Warchala do piaskowania wykorzystujemy wysokiej klasy piaskarki, które są gwarantem skuteczniejszego oczyszczenia powierzchni felg niż w przypadku mechanicznego czyszczenia felg papierem ściernym. Po piaskowaniu Twoje felgi przez dłuższy okres zachowają ładniejszy wygląd.

Czy felgi aluminiowe można piaskować?

Felgi aluminiowe tak samo jak i felgi stalowe można z powodzeniem piaskować. Piaskowanie aluminium w postaci alufelg przynosi doskonałe efekty dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranej technice oczyszczania i optymalnym ścierniwie. Felgi aluminiowe po piaskowaniu stają się wygładzone i oczyszczone ze wszystkich zanieczyszczeń, dzięki czemu są gotowe do malowania. W MAX-BUD1 Tomasz Warchala wiemy, jak wypiaskować i oczyścić felgi aluminiowe, robiąc to precyzyjniej i skuteczniej niż w przypadku innych metod oczyszczania powierzchni.

Dlaczego felgi stalowe korodują?

Stal w wymagających warunkach zewnętrznych traci swoje właściwości antykorozyjne. Właśnie dlatego felgi stalowe, które są stale w kontakcie z wodą, zimnym powietrzem, solą czy środkami chemicznymi. Piasek czy kamyczki uderzając w felgi, ścierają z ich powierzchni farbę, a z kolei sól w połączeniu z wodą przyczyniają się do rozwoju korozji. Jeżeli zauważyłeś, że felgi w Twoim samochodzie są skorodowane - to znak, że należy je wypiaskować i odnowić obręcze kół.

Na co zwrócić uwagę przed piaskowaniem felg?

Przed podjęciem decyzji o piaskowaniu felg, konieczne jest przeprowadzenie dokładnej oceny ich stanu technicznego. Sprawdzić należy przede wszystkim, czy felgi nie są pogięte, czy nie mają dziur, a także innych uszkodzeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku felg z rantem - nierówności na powierzchni rantów powinny być naprawione przed zleceniem renowacji felg. Jeżeli felgi mają któreś z tych uszkodzeń - należy sprawdzić ich nawierzchnię w zakładach motoryzacyjnych.

Ile kosztuje piaskowanie felg?

W przypadku piaskowania alufelgi - cena uzależniona jest od średnicy obręczy, zakresu usług i wielkości felg. Klientów zastanawiających się, jaka jest cena piaskowania felg aluminiowych odsyłamy do zakładki kontakt i wypełnienia formularza kontaktowego. Dzięki temu będziemy się mogli z Tobą skontaktować i omówić szczegóły usługi.

Chcesz poznać cennik piaskowania felg? Zadzwoń lub napisz!